Vse naše življenje je prepleteno z najrazličnejšimi željami. Še zdaleč nismo takšni, kot bi radi bili. Manjka nam mnogo stvari – dobrin, ki bi jih radi imeli, a se zdi, da jih ne bomo dosegli ali dobili. Imamo pravo lestvico želja in potreb, ki bi se naj uresničile. Gotovo je na tej lestvici zdravje, primerno premoženje, znanje, kultura, mir, svoboda, prijateljstvo in še mnogo drugih dobrin. Če vsega tega ni ali ni dovolj, iščemo načine, kako bi to dosegli.
Izraelci v babilonski sužnosti so hrepeneli po svobodi, po vrnitvi v obljubljeno deželo. Napoved vrnitve je bila zanje veliko veselje. V suženjstvu so spoznavali razloge za svojo nesrečo in ko je bil ta njihov »ostanek« dobro prečiščen, se je začelo osvobajanje in vrnitev v njihovo deželo. Morali so sodelovati, se temeljito spreobrniti in dosegli so svobodo.
Veliki duhovnik po Melkizedekovem redu - Kristus - je vstopil v program reševanja z grehom omadeževanega človeštva in tudi narave. Ta njegov »program« je bil izredno zahteven. Skrivnostno spočetje in rojstvo, 30 let odmika kot priprava na oznanjevanje, krst, izbira apostolov, potovanja, govori, čudeži in znamenja, zadnja večerja, smrt, vstajenje, vnebohod in Njegovo skrivnostno vstopanje v življenje Cerkve, ki jo pošilja oznanjat, reševat in posvečevat.
Jezusovo »delo« je bilo zelo pestro. Zanimive so bile množice, ki so ga spremljale. Kakšno navdušenje je bilo, ko je s petimi hlebi in dvema ribama nasitil pet tisoč glavo množico. Doživeli so obilen ulov rib, doživeli so hipno pomiritev viharja na morju in gotovo so si zapomnili obuditev od mrtvih že štiri dni mrtvega Lazarja. Množica na cvetno nedeljo, množica pri sojenju, križev pot in smrt na križu. Množico pa srečamo tudi ob ozdravitvi slepega berača Bartimaja in ta je moral reči samo: »Rabuni, da bi spregledal.« Vera ga je ozdravila.
Tone Krašovec, duhovni pomočnik
Comments